29листопада - 240 років від дня народження Г.Ф.Квітки-Основ'яненка
240 років від дня народження Григорія Федоровича Квітки-Основ’яненка (1778—1843), українського письменника,
драматурга, засновника одного з перших українських театрів
Книжкова виставка «Григорій Квітка-Основ’яненко – батько української прози» присвяченої творчості українського класика.
В історію літератури Григорій Федорович Квітка (літературний псевдонім – Грицько Основ’яненко) увійшов як фундатор нової української прози й визначний драматург, популярний російськомовний письменник, один із представників натуральної школи періоду її формування. Пантелеймон Куліш залічував Квітку-Основ’яненка до тих письменників, які «прикрасили б будь-яку літературу за вірністю живописання з натури й глибиною сердечного почуття». Він «звеличував образ українського народу».
Письменник ставив собі завдання: наближати літературу до читача, дбати про демократизацію мови українських художніх творів, активно пропагував ідею надання освіти простим людям, вважав, що причиною суспільних вад є неуцтво, недостатність виховання.
Маєток Квіток був своєрідним культурним центром на Слобожанщині. Григорій Федорович брав участь у всіх важливих освітньо-культурних починаннях. Громадська, службова і благодійна діяльність була відзначена багатьма нагородами, однак широке визнання принесли йому літературні здібності.
Григорій Квітка-Основ’яненко залишив по собі значну літературну спадщину, написану російською та українською мовами. Його спадщина нараховує близько 80 прозових і драматичних творів.
Кращі твори Квітки-Основ’яненка представляли українську літературу загальноросійському та європейському читачеві: починаючи з 1837 р. ряд його оповідань і повістей друкується в російських перекладах у Петербурзі та Москві; 1854 р. в Парижі виходить французькою мовою «Сердешна Оксана». Трохи пізніше його твори перекладаються польською, болгарською, чеською мовами.
Квітка-Основ’яненко зробив значний внесок у становлення та розвиток української літератури. За допомогою усної народної творчості, живої народної мови виробив власний реалістичний стиль, збагатив українську літературну мову і його творчий здобуток справив значний вплив на творчість пізніших українських прозаїків.